Maciej Noskowicz
Porażką zakończyli sezon 2023/24 siatkarze Astry Nowa Sól. Lubuski pierwszoligowiec nie sprostał MKS-owi Będzin.

Astra Nowa Sól – MKS Będzin 0:3

• Sety: 19:25, 18:25, 15:25.
  • Astra: Pizuński, Jacznik, Drzazga, Kryński, Brzeziński, Kosian, Foltynowicz (libero) oraz Hoszman, Majewski-Nowak, Woźniak, Skibicki, Wiśniewski, Szydłowski (libero).

Nowosolscy siatkarze liczyli na niespodziankę w drugim meczu I rundy fazy play-off Tauron 1Ligi. Przypomnijmy, w pierwszym wyjazdowym spotkaniu „Koliberki” uległy najlepszej drużynie rundy zasadniczej - MKS-owi Będzin - 0:3. W drugim spotkaniu sensacji nie było. Astra, mimo walecznej postawy, nie urwała nawet seta faworytowi do awansu i zakończyła sezon na ósmym miejscu w tabeli.

Podopieczni trenera Andrzeja Krzyśki próbowali nawiązać walkę z ekipą z Będzina, ale rywal od samego początku postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Dzięki dobrej zagrywce goście zaczęli mecz od mocnego uderzenia prowadząc 4:1 i 10:6. Na półmetku inauguracyjnej partii było już 15:8. Będzinianie prowadzeni przez świetnego Mateusza Rećkę nie mylili się, i pierwszego seta wygrali pewnie, 25:19.

W drugim secie znów ton rywalizacji nadawała drużyna MKS-u. Nowosolanie wprawdzie próbowali gonić (6:10, 10:12), a nawet po udanym ataku Tomasza Pizuńskiego doprowadzić do wyrównania (14:14). **Będzinianie jednak nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy dominując w końcówce tej partii i zwyciężając 25:18.

Bez historii także przebiegała rywalizacja w trzecim secie. MKS był już pewny swego, dominował w każdym elemencie siatkarskiego abecadła. Podopieczni Wojciecha Serafina w pewnym momencie prowadzili już 17:10, 20:11, by ostatecznie wygrać 25:15, a cały mecz 3:0. Będzinianie tym samym zakończyli rywalizację zwycięstwem 2:0 pewnie awansując do półfinału.**
Siatkarzom Astry należą się jednak brawa za postawę w całym sezonie. Nowosolanie osiągnęli najlepszy wynik w historii klubu zajmują ósme miejsce. Do tego tematu jeszcze wrócimy.