Triathlon w Nowym Dębcu. Sobota pełna sportowych emocji

OPRAC.:
Weronika Nowak
Starostwo Powiatowe w Kościanie
W minioną sobotę 10 września odbył się Triathlon w Nowym Dębcu. Miłośnicy sportu oraz aktywności fizycznej spotkali się na starcie by rywalizować o zwycięstwo.

Sportowa rywalizacja

Sportowcy rywalizowali na dystansie 1/4 oraz 1/8 IronMan’a. Najmłodsi również mogli wziąć udział w zawodach, a dokładniej w duathlonie. Mimo tego, że zawody poprzedziła ulewa, a organizatorzy musieli zmienić trasę biegu, udało się przeprowadzić zawody.

Najlepsi z najlepszych

Na dystansie 1/8 IM wśród mężczyzn najlepsza okazała się drużyna TM Iron Team. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jakub Sawiełajc. Drugie miejsce zajął Karol Janicki. A pierwszy na linii mety był Tomasz Marcinek. Na tym samym dystansie wśród kobiet triumfowała Ewa Urbańska z TM IRON TEAM. Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Chrzanowska z Posnania Triathlon, a na trzecim Martyna Lewandowska z Sqoora Training.

Na dystansie 1/4 IM wśród panów najlepiej spisał się Andrzej Szczużewski. Drugie miejsce zajął Jakuba Naczka, a brąz zdobył Michała Wierzbicki. Wśród pań natomiast na tym samym dystansie najlepsza okazała się Anna Andrałojć z TM IRON TEAM, drugie miejsce zajęła Joanna Żmich-Fórmaniak z TM IRON TEAM, a na trzecim uplasowała się Joanna Drop z Litwin Sports.

Pomiędzy zmaganiami dorosłych odbywała się rywalizacja dzieci, podczas której również nie zabrakło emocji, zapału, a przede wszystkim świetnej zabawy. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom!