Koszykówka: Stracona szansa CCC Polkowice

Marcin Indzierowski
Piotr Krzyżanowski
Atut własnego parkietu i rola gospodarza turnieju Final Four Pucharu Polski nie pomogły koszykarkom CCC Polkowice w wywalczeniu tego trofeum. Zespół Krzysztofa Koziorowicza już w półfinale przegrał z Lotosem Gdynia 56:67.

Pomarańczowe były faworytem potyczki, choćby z tego z względu, że w lidze spisują się znacznie lepiej niż Lotos. Mistrzynie Polski przegrały w tym sezonie obie konfrontacje z CCC. Kluczem do przełamania niekorzystnej passy była chyba zmiana trenera, bo pod wodzą nowego szkoleniowca, Greka Georga Dikaioulakosa, Lotos jest groźny dla każdego, o czym zdążyły się przekonać ekipy Wisły, Energi, a teraz także i CCC.

Polkowiczanki nie były w stanie ograć Lotosu, mimo że wśród gdynianek zabrakło byłej zawodniczki CCC, Darii Mieloszyńskiej (kontuzja) oraz Pauliny Krawczyk. Przyjezdne od początku nadawały ton wydarzeniom na parkiecie, a prym wiodła blondwłosa rozgrywająca Elina Babkina, która do przerwy miała na koncie 11 punktów i 4 asysty.

Pod koniec drugiej kwarty CCC przegrywało już 24:37, ale kilka minut dobrej gry w defensywie i udane akcje w ataku Amishy Carter pozwoliły polkowiczankom na moment wyjść na jednopunktowe prowadzenie w połowie trzeciej odsłony (45:44).

Po 30 minutach o jeden punkt lepszy był Lotos, a później byliśmy świadkami prawdziwej katastrofy, bo zawodniczki CCC przez 6 minut i 40 sekund nie potrafiły trafić do kosza. Lotos był skuteczniejszy i zasłużenie awansował do finału, w którym jego rywalem nieoczekiwanie była Energa Toruń. Zespół z grodu Kopernika sensacyjnie odprawił z kwitkiem faworyzowaną Wisłę Can-Pack Kraków, wygrywając po emocjonującej końcówce 67:64.

CCC Polkowice - Lotos Gdynia 56:67 (16:24, 16:15, 18:12, 6:16)
CCC: Carter 16, Majewska 11 (1), Trofimowa 8 (1), Zoll 7 (1), Jeziorna 6, Smith 4, Greene 3, Walich 1, Musina 0, Pietrzak 0, Babicka 0.

Brakuje Ci informacji o drużynie z Twojej miejscowości? Zostań korespondentem serwisu maleligi.pl