Koszykówka: CCC zwycięzcą w Pruszkowie

Marcin Indzierowski
Joanna Walich poprowadziła CCC do ważnego zwycięstwa
Joanna Walich poprowadziła CCC do ważnego zwycięstwa Piotr Krzyżanowski
Amerykanka Kalana Greene zdobyła 8 punktów w swoim debiucie w barwach CCC. Między innymi dzięki niej polkowiczankom udało się wygrać w Pruszkowie nad dobrze spisującym się w tym sezonie zespołem Lidera.

Po pierwszej kwarcie, wygranej przez CCC różnicą 15 punktów, wydawało się, że mecz będzie nudny i jednostronny. Taką tezę zdawała się potwierdzać druga odsłona, w której pomarańczowe podwyższyły prowadzenie nawet do 19 oczek (31:12), wykorzystując głównie fatalną grę gospodyń w ataku (do przerwy 7/33 w rzutach).

Uspokojone pokaźną zaliczką koszykarki CCC, po przerwie wyszły na parkiet nieco z głową w chmurach. Lider, choć osłabiony brakiem Magdaleny Skorek i Martyny Koc, skrzętnie zaczął to wykorzystywać. Pruszkowianki już po 5 minutach trzeciej kwarty zbliżyły się do CCC na dystans 7 punktów (32:39). Zespół z Polkowic miał duże problemy z grą w ataku. W tej odsłonie podopieczne Krzysztofa Koziorowicza powiększyły swój dorobek jedynie o 9 oczek, podczas gdy miejscowe zawodniczki rzuciły ich dwa razy więcej.

Kiedy na niespełna 4 minuty przed ostatnią syreną Brittany Denson zmniejszyła prowadzenie CCC do trzech (53:50), polkowiczankom zajrzało w oczy widmo ewentualnej dogrywki, a może nawet i porażki. Na szczęście gospodynie w końcówce ogarnęła spora niemoc w ofensywie, a po drugiej stronie parkietu nie zawiodła Natalija Trofimowa, która na nieco ponad minutę przed zakończeniem meczu trafiła za trzy punkty. Dla tak doświadczonego zespołu, jak CCC, sześć punktów przewagi okazało się wystarczającą zaliczką, by już jej nie roztrwonić.

Najlepszą zawodniczką w ekipie CCC była Joanna Walich, która zdobyła 17 punktów, przy świetnej skuteczności (6/8 za 2, 1/1 za 3). Skrzydłowa CCC dołożyła do tego 2 zbiórki, asystę i 3 przechwyty.

Lider Pruszków - CCC Polkowice 54:60 (10:25, 10:10, 18:9, 16:16)
Lider: Bednarek 13 (1), Mosby 12 (1), Chomać 10, Denson 7, Ross 6, Pułtorak 3 (1), Cymmer 3 (1), Hughes 0, Antczak 0, Bednarczyk 0.
CCC: Walich 17 (1), Carter 13, Zoll 11, Greene 8 (2), Trofimowa 5 (1), Pietrzak 2, Jeziorna 2, Babicka 2, Majewska 0, Musina 0.

1. Wisła Kraków 15 0.933 14-1
2. CCC Polkowice 16 0.875 14-2
3. AZS Gorzów Wlkp. 16 0.813 13-3
4. Energa Toruń 16 0.625 10-6
5. Lider Pruszków 17 0.588 10-7