Koszykówka: CCC wiceliderem rozgrywek

Marcin Indzierowski
Zespół CCC pokazał wczoraj w Polkowicach wielki charakter
Zespół CCC pokazał wczoraj w Polkowicach wielki charakter Piotr Krzyżanowski
Koszykarki CCC Polkowice zrewanżowały się wicemistrzyniom Polski z Gorzowa Wielkopolskiego za porażkę w pierwszej rundzie. Na swoim parkiecie pomarańczowe wygrały 65:61 i dzięki temu w nowy rok wejdą jako wicelider rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy.

Początek meczu nie był najlepszy w wykonaniu CCC - chaotyczny i nerwowy. Po pięciu minutach było 5:10. Potem nastąpiło jednak wyraźne przebudzenie gospodyń. Sygnał do ataku dała niezawodna Amisha Carter. To po jej trafieniu w 8 minucie pomarańczowe wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu (14:12).

Od stanu 19:14 siedem punktów z rzędu zdobyły gorzowianki i i znów wyszły na prowadzenie. Ale nie na długo. W drugiej kwarcie przez ponad sześć minut polkowicki kosz był jak zaczarowany, a gorzowski dziurawiony raz za razem. Efekt? 41:26 dla CCC przed końcem pierwszej połowy i smutne miny przyjezdnych kibiców. Ciekawostka. Kciuki za drużynę gości trzymał m.in. obecny w hali Krzysztof Cegielski, niegdyś żużlowiec WTS-u Wrocław, który przedwcześnie zakończył karierę z powodu poważnego urazu, jakiego doznał w wypadku.

Emocje w Polkowicach szybko się jednak nie skończyły, bo po zmianie stron akademiczki wróciły do gry. Przewaga ekipy Krzysztofa Koziorowicza błyskawicznie topniała i w 33. minucie było już tylko 55:54. Nie do zatrzymania była Samantha Richards, która po przerwie zdobyła aż 13 punktów. Za to w zespole CCC "zgasła" Carter. Amerykanka, po 14 punktach rzuconych w pierwszych dwóch kwartach, w trzeciej i czwartej nie rzuciła już nic.

W najważniejszych momentach meczu na szczęście nie za-drżała ręka Nataliji Trofimowej, która dwukrotnie celnie trafiła z dystansu i powiększyła prowadzenie CCC do dziewięciu oczek (65:56). To już była strata nie do odrobienia dla przyjezdnych.

CCC Polkowice - AZS Gorzów Wlkp. 65:61 (19:16, 22:15, 14:19, 10:11)
CCC: Carter 14, Babicka 10 (2), Jeziorna 9 (1), Walich 9, Zoll 9, Trofimowa 8 (2), Musina 4, Majewska 2.
AZS: Richards 15 (1), Leuczanka 13, Skobel 12 (2), Piekarska 11, Leedham 10, Dźwigalska 0, Żurowska 0, Kaczmarczyk 0, Greene 0.

Ford Germaz Ekstraklasa
Pozostałe mecze 16. kolejki: Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 91:90, Utex ROW Rybnik - Odra Brzeg 77:58, Lotos Gdynia - Widzew Łódź 91:64, Super Pol Tęcza Leszno - ŁKS Siemens AGD Łódź 104:78. Mecz PTS Lider Pruszków - INEA AZS Poznań zakończył się po zamknięciu tego wydania.

1. Wisła Kraków 14 0.929 13-1
2. CCC Polkowice 15 0.867 13-2
3. AZS Gorzów Wlkp. 15 0.800 12-3
4. Lider Pruszków 14 0.643 9-5
5. Energa Toruń 15 0.600 9-6
6. Lotos Gdynia 15 0.533 8-7
7. Artego Bydgoszcz 15 0.533 8-7
8. Tęcza Leszno 15 0.467 7-8