Koszykówka: CCC musi walczyć dalej

Marcin Indzierowski
Piotr Krzyżanowski
To nie tak miało być, chciałoby się powiedzieć po wczorajszym meczu. Prawdziwą klęską koszykarek CCC Polkowice zakończyło się bowiem trzecie półfinałowe starcie z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego.

Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza zostały wręcz znokautowane przez szalenie ambitnie grające rywalki, żądne odwetu za dwie dość nieszczęśliwe - ich zdaniem - porażki w Polkowicach. W serii toczącej się do trzech zwycięstw wciąż górą jest CCC Polkowice, ale już tylko 2:1. Czwarty pojedynek odbędzie się w sobotę, także na gorzowskim parkiecie.

Dlaczego CCC przegrało tak wyraźnie? Przebieg meczu ustawiła już inauguracyjna kwarta, przegrana przez przyjezdne aż 13:26. Dziewczyny z AZS-u w pierwszych minutach były znakomicie dysponowane w rzutach z dystansu. Szwedka Chioma Nnamaka czterokrotnie dziurawiła polkowicki kosz, a po jednym razie udało się to Izabeli Piekarskiej i Katarzynie Dźwigalskiej.

W trzech kolejnych odsłonach gorzowianki za trzy punkty nie były tak skuteczne i trafiły już tylko jeden raz na dziesięć prób, ale w niczym to nie pomogło pomarańczowym, które wczoraj praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła ustępowały ekipie Dariusza Maciejewskiego.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przewaga aktualnych wicemistrzyń Polski przekroczyła 20 oczek. Po zmianie stron drużynie z Polkowic nie udało się zbliżyć na mniej niż 14 punktów i dlatego na długo przed zakończeniem czwartej kwarty było jasne, że na świętowanie awansu do wielkiego finału trzeba będzie poczekać przynajmniej 24 godziny.

Trzeci mecz rozgrywanego równolegle półfinału pomiędzy Lotosem Gdynia a Wisłą CanPack Kraków zakończył się po zamknięciu tego wydania gazety.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 67:49 (26:13, 18:10, 15:12, 8:14)
AZS: Nnamaka 16 (4), Kaczmarczyk 12, Piekarska 10 (2), Weaver 10, Richards 8, Skobel 4, Żurowska 4, Dźwigalska 3 (1).
CCC: Trofimowa 10 (2), Majewska 8 (2), Carter 6, Walich 6, Pietrzak 5 (1), Greene 4, Babicka 4, Smith 2, Zoll 2, Musina 2, Jeziorna 0.
Stan rywalizacji: 2:1 dla CCC.

Brakuje Ci informacji o drużynie z Twojej miejscowości? Zostań korespondentem serwisu maleligi.pl