Górnik Polkowice przegrał z Arką Gdynia

mr
Piłkarze Górnika Polkowice w ostatniej kolejce zmierzyli się na wyjeździe z Arką Gdynia. Podopieczni Janusza Kudyby po zaciętym spotkaniu przegrali 1:2.

Zwycięstwo gdynian oglądało ponad 5000 widzów. Nie musieli oni długo czekać na pierwszą bramkę, bo już w drugiej minucie Arkę na prowadzenie wyprowadził Petr Benát. Czech dopadł piłkę na dziesiątym metrze i mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce polkowiczan.

Kolejne minuty pierwszej połowy przebiegały pod dyktando gospodarzy. Ale dobrze dysponowany Szymański bronił strzały Surdykowskiego, Benáta, czy Flisa. W 41 minucie niemoc strzelecką gospodarzy przełamał Kuklis, który otrzymał znakomite podanie od Kowalskiego i zdobył drugą bramkę dla Arki.

Druga połowa to kolejne ataki gdynian, które nie przynosiły oczekiwanego efektu. W 62 minucie z kontratakiem wyszli piłkarze Górnika. Bramkę kontaktową po znakomitym dośrodkowaniu Piotrowskiego zdobył Bartków. Niestety było to pierwsze i ostatnie trafienie polkowiczan w tym meczu.

Po tym spotkaniu Arka wskoczyła na 8 miejsce w tabeli, natomiast Polkowice niezmiennie plasują się na 17 pozycji.