Chrobry Głogów pokonał Górnika Polkowice w sparingu

Kacper Chudzik
Zdjęcie z meczu
Zdjęcie z meczu Chrobry Głogów S.A.
Chrobry Głogów pokonał w sparingu Górnika Polkowice 3:2. Wynik wcale nie przyszedł jednak łatwo a trzecioligowiec mocno postawił się Pomarańczowo-Czarnym.

Chrobry Głogów rozegrał kolejny mecz kontrolny w rundzie przygotowawczej. Tym razem na murawie Pomarańczowo-Czarni zmierzyli się z ekipą Górnika Polkowice. Spotkanie było kolejną okazją do przetestowania taktyk i różnych kombinacji zawodników - oraz sprawdzeniu formy piłkarzy. Ostatecznie to głogowianie zwyciężyli w tym meczu - pokonując trzecioligowca 3:2. Ale pierwszoligowcom wcale nie przyszło to łatwo.

Pierwsze dwie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie, obie na konto Chrobrego. Najpierw piłkę do siatki skierował Paweł Tupaj, a kilka minut później karnego wykorzystał Mateusz Machaj. Głogowianie wykorzystali moment nieuwagi polkowiczan, którzy od pierwszych minut spotkania byli w ofensywie. W drugiej części meczu polkowiczanie najpierw zdobyli bramkę kontaktową, za sprawą Jarosława Ratajczaka, a chwilę później wyrównali po strzale Macieja Bancewicza. W 69. minucie meczu trzecią bramkę dla Chrobrego zdobył jednak Szymon Bartlewicz i taki stan utrzymał się już do końca spotkania.

Górnikowi nie można jednak odmówić, że nie próbował doprowadzić do kolejnego wyrównania. Zielono-Czarni grali ambitnie i niemal do końca zagrażali bramce Chrobrego.

Głogowianie kolejny sparing rozegrają w sobotę, 3 lutego. Zmierzą się z drugą ekipą Lecha Poznań.

CHROBRY GŁOGÓW - GÓRNIK POLKOWICE 3:2 (2:0)

BRAMKI: 1:0 Tupaj 20, 2:0 Machaj 23 (k), 2:1 Ratajczak 51, 2:2 Bancewicz 54, 3:2 Bartlewicz 69

Chrobry Głogów: Karol Dybowski (46 Jakub Korolewicz) – Artur Bogusz, Krzysztof Janiszewski, Elvis Stuglis, Maciej Maćkowiak, Dawid Hanc (30 Jakub Kuzdra) – Shingo, Patryk Plewka, Mateusz Machaj (30 Bartosz Biel), Paweł Tupaj – Eryk Pieczarka. Od 46. minuty grali także: Patryk Mucha, Mateusz Ozimek, Natan Malczuk. Od 60. minuty grali także: Michał Michalec, Mikołaj Lebedyński, Szymon Bartlewicz, Albert Zarówny, Robert Mandrysz, Kacper Tabiś.

Górnik Polkowice: (I połowa) zawodnik testowany – Karol Fryzowicz, zawodnik testowany, Mateusz Magdziak, Filip Baranowski, Kacper Poczwardowski, Sebastian Łysakowski, Jakub Ryś, Szymon Drewniak, Leopold, Mariusz Szuszkiewicz. (II połowa) Błażej Niezgoda – Oliwier Macała, Jakub Rogalski, Jarosław Ratajczak, Michał Bogacz, Maciej Bancewicz, Yevheni Bilokin, Kamil Wacławczyk, Kacper Bajerski, Kacper Adamczyk, zawodnik testowany.