Tym razem bez punktów. KGHM Chrobry Głogów kontra Górnik Zabrze

Kacper Chudzik
Zdjęcia ze spotkania
Zdjęcia ze spotkania Artur Starczewski / KGHM Chrobry Głogów
Po zaciętym spotkaniu KGHM Chrobry Głogów przegrał we własnej hali z Górnikiem Zabrze.

To starcie musiało budzić emocje. Trzecia kontra czwarta drużyna tabeli ORLEN Superligi. Górnik Zabrze kontra Chrobry Głogów. Głogowianie podejmowali rywala we własnej hali, w której nie brakowało fanów piłki ręcznej. A na tych już od samego początku czekało emocjonujące i efektowne widowisko. Obie drużyny od pierwszych minut grały bramka za bramkę, ale ten stan rzeczy musiał się w końcu zmienić. I stało się tak na korzyść gości, którzy po kilku błędach zawodników Chrobrego odskoczyli na kilkupunktową przewagę. Ta widoczna była do końcówki pierwszej połowy, kiedy to do szatni Chrobry schodził z 11 bramkami zdobytymi i 16 straconymi.

Druga połowa budziła jeszcze więcej emocji, bo Chrobry gonił rywala z ogromną werwą. Jednakże bramkarz Górnika był tego dnia w doskonałej formie i jego obrona niejednokrotnie krzyżowała efektowe akcje głogowian. I tak było do samego końca, kiedy to Chrobry dogonił rywala do różnicy trzech bramek i znów gości ratowała świetna forma Wyszomirskiego, który nie pozwolił na więcej.

Ostatecznie mecz zakończył się przegraną KGHM Chrobrego Głogów 29:33. Tym samym Górnik umocnił się na trzeciej lokacie tabeli, a Chrobry spadł oczko niżej - na miejsce piąte - przegoniony przez Azoty Puławy.

– Można powiedzieć, że przegraliśmy przez dużo własnych błędów, które popełniliśmy dzisiaj. W ataku jeszcze jakoś to wyglądało, ale w obronie straciliśmy 33. Nie mamy zbyt dużo czasu na rozpamiętywanie tego meczu. Trzeba przeanalizować i przygotowywać się do kolejnego, bo czeka nas bardzo ciężki mecz – mówił po meczu trener Vitalij Nat.

Kolejny mecz głogowianie rozegrają w piątek, 6 października. Na wyjeździe zagrają wtedy Grupą Azoty Unią Tarnów. Początek meczu o godz. 20.

KGHM Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 29:33 (11:16)
KGHM Chrobry: Dereviankin, Stachera – Grabowski 4, Wrona, Zieniewicz 1, kosznik 1, Tilte 7, Orpik 3, Jamioł 2, Matuszak 1, Otrezov, Styrcz, Paterek 9, Hajnos, Skiba1
Górnik: Wyszomirski, Ligarzewski – Szyszko 3, Tokuda 3, Morkovsky 5, Bachko, Artemenko 4, Mauer, Bogacz, Minotskyi 11, kaczor 1, Ilchenko, Wąsowski, Przytuła 4