(© DWSPiT)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poniedziałek, 8 października w DWSPiT w Polkowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To jedna z najprężniej działających tego typu placówek w regionie

– Tegoroczna rekrutacja do Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie jest jeszcze domknięta – mówi Maria Kicaj, kierownik PUTW. – W tym roku mamy 31 nowych osób, ale wiem, że jeszcze nie wszystkie deklaracje członkowskie spłynęły, a jest na to czas do 30 października.

W minionym roku akademickim Polkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku miał 292 słuchaczy. Szkoła szacuje, że w tym roku liczba biorących udział w zajęciach przekroczy 300 osób.

Podczas inauguracji wykład pt. „Obraz Rosji w polskich tygodnikach opinii” wygłosił dr Rafał Czachor.

– Mocną stroną naszej placówki działającej przy polkowickiej uczelni jest niski koszt rocznego uczestnictwa w zajęciach i bardzo atrakcyjna oferta edukacyjna – mówi Maria Kicaj. – W roku akademickim zaproponujemy m.in. ciekawe warsztaty psychologiczne trwające 40 godzin oraz, co jest nowością, wykłady z religioznawstwa – informuje kierownik.

W ofercie PUTW są m.in. lektoraty z języków angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, zajęcia sportowo-rekreacyjne, w tym: szkoła pleców (ćwiczenia na bóle kręgosłupa i osteoporozę), joga (ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe), ćwiczenia siłowe (ogólnousprawniające i ogólnokondycyjne), aerobik, tai-chi (ćwiczenia ruchowo-oddechowe), kręgle, a także zajęcia w sekcjach: turystycznej (wycieczki krajowe i zagraniczne), informatycznej, artystyczno-kulturalnej, fotograficznej, wokalnej (chór PUTW), dziennikarskiej i teatralno-kabaretowej.

Zajęcia ruchowe odbywają się w Aquapark Polkowice – Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne S.A.

Słuchaczem PUTW może zostać każda osoba zamieszkała na stałe na terenie powiatu polkowickiego, która ukończyła 40. rok życia, nieczynna zawodowo.

Chętne osoby powinny złożyć następujące dokumenty: deklarację słuchacza PUTW; kwestionariusz osobowy; aktualne zdjęcie (2 szt.); dowód wpłaty wpisowego (10 zł) i rocznej składki członkowskiej (50 zł).

Wpisowe i składkę członkowską należy przelać na konto bankowe: BZ WBK S.A. o/Polkowice nr 73 1090 2109 0000 0005 5006 4774. W tytule przelewu należy umieścić adnotację „Wpisowe i składka członkowska PUTW".

Formularze zgłoszeniowe można otrzymać i złożyć w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach, ul. Skalników 6 pok. Z3. Odpowiednie druki dostępne są także na stronie internetowej www.putw.dwspit.pl. Tam też znajduje się regulamin PUTW. Bliższych informacji udziela Maria Kicaj, kierownik PUTW, tel. (076) 746 53 35, (076) 746 53 42.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!