Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

24 listopada rozpoczęło się dekorowanie Polkowic świąteczną iluminacją.

Wczoraj rozpoczęło się dekorowanie Polkowic świąteczną iluminacją. Ozdoby, m.in. gwiazdy, śnieżynki i rozety, zawisną w Rynku, wzdłuż największych ulic miasta: Dąbrowskiego, kard. Kominka, 3 Maja i Kolejowej oraz na trzech rondach. W Rynku, obok kościoła pw. św. Barbary, stanie 10-metrowa choinka z oryginalnymi ozdobami.

Zabraknie tam wielkiego anioła, który był atrakcją w zeszłym roku. Teraz będzie można go podziwiać na rondzie na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Sucharskiego, przy Szkole Podstawowej nr 2. Sąsiednie rondo im. Polskiej Niezapominajki koło kina ozdobi niebieska korona, a kolejne, przy SP nr 3 - przestrzenna figura. W sumie ma być około 250 świetlnych elementów.

Wszystkie ozdoby zostały wypożyczone. Na świąteczną iluminację gmina wyda ponad 160 tys. zł, o ok. 40 tys. zł mniej niż w poprzednim roku.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!