Polkowice: Sukces seniorów w Łazach

Urszula Romaniuk
DWSPiT Polkowice
Polkowiccy seniorzy zajęli czwarte miejsce w kraju podczas V Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która odbyła się w Łazach. O medale walczyło 26 zawodników.

Konkurencja była duża. W Olimpiadzie wzięło udział 36 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski. Indywidualnie słuchacze PUTW przywieźli 6 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe. Złoty krążek wywalczyła Cecylia Orzechowska w pchnięciu kulą. Medale srebrne otrzymali Andrzej Harciarek (50 m stylem klasycznym), Zofia Zarzycka (50 m stylem klasycznym), Janusz Kaczanowski (bieg na 50 m). Medale brązowe wywalczyły Danuta Grześków (50 m stylem dowolnym) i Krystyna Cichosz (50 m stylem klasycznym).
-

Ogromnie cieszę się z sukcesów naszych słuchaczy

– mówi Maria Kicaj, kierownik Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy DWSPiT. –

Te medale i osiągnięty sukces, świadczą o naszej dobrej kondycji fizycznej i pokazują, że UTW to nie tylko wykłady i zajęcia warsztatowe, ale i troska o kondycję seniorów

– dodaje.
Słuchacze PUTW w tego rodzaju zawodach wzięli udział po raz czwarty. Za każdym razem wracali z medalami. W ubiegłym roku wywalczyli 1 złoty krążek, 4 srebrne, 3 brązowe zajmując 5. miejsce w klasyfikacji grupowej.