KS Polkowice zdobywa pierwsze punkty na swoim stadionie

Szymon Staszczak
KS Polkowice zdobywa pierwsze punkty na swoim stadionie Archiwum KS Polkowice
W meczu inauguracyjnym IV ligi dolnośląskiej piłkarze KS Polkowice pokonali przed własną publicznością AKS Strzegom 2:0. Zdobyli pierwsze 3 punkty, w dodatku przed publicznością zgromadzoną na polkowickim stadionie.

Pojedynek otwierający nowy sezon ligowy w Polkowicach stał na wysokim poziomie, a kibice, którzy przybyli na stadion nie mogli narzekać na brak emocji. Polkowiczanie, jako beniaminek rozgrywek przystąpili do meczu bardzo spięci. Jednak szybko zdobyta bramka przez miejscowych nieco uspokoiła grę. Już w 8 min. Krzysztof Drzazga został obsłużony przez Karola Fryzowicz i nie miał żadnych problemów z pokonaniem golkipera AKS. Później gra się wyrównała, a obficie padający deszcz nie pomagał piłkarzom. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych trenera Jarosława Pedryca 1:0. W 65 min. za uderzenie łokciem Fryzowicza arbiter wyrzucił z boiska Mateusza Bobera. Gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika tylko przez 10 minut, albowiem za faul w środkowej strefie boiska czerwoną kartkę zobaczył Mariusz Szuszkiewicz. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego solową akcję w polu karnym rywala popisał się Krzysztof Drzazga zdobywając drugiego gola dla KS Polkowice. Więcej bramek w meczu nie padło. Polkowiczanie pokonali zespół AKS Strzegom 2:0 i zdobyli pierwsze 3 punkty w nowym sezonie. Za tydzień KS zmierzy się na własnym boisku z GKS Kobierzyce.

KS Polkowice - AKS Strzegom 2:0 (1:0)
Bramki: Krzysztof Drzazga 8, 87.

KS Polkowice: Primel - Karpiński (76 Szymik), Zawadzki, Rytkowski, Wacławczyk, Fryzowicz (90 Kochman), Dziadowicz (90 Kasiński), Drzazga, Bancewicz, Jurak (59 Kaliciak), Szuszkiewicz.

AKS Strzegom: Nowak - Wiśniewski, Bęć, Serweciński (69 Rzeczycki), Bober, Krzyżanowski (82 Burszta), Tarczykowski, Sobczak (56 Fojna), Domaradzki, Rogowicz, Werner.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0