KS Polkowice rozgromił Chojnowiankę Chojnów aż 6-0!

Szymon Staszczak
KS Polkowice rozgromił Chojnowiankę Chojnów aż 6-0! KS Polkowice
W meczu 3. kolejki piłkarze KS Polkowice w pięknym stylu rozgromili Chojnowiankę Chojnów 6:0. Łupem bramkowym podzielili się: Krzysztof Kaliciak, Ariel Sworacki, Maciej Bancewicz, Karol Fryzowicz oraz dwukrotnie Wojciech Jurak.

Przed meczem faworytem spotkania byli niewątpliwie polkowiczanie. Boisko pokazało, że podopieczni trenera Jarosława Pedryca przewyższają rywala o dwie klasy. Wynik spotkania otworzył w 22 min. Krzysztof Kaliciak i było 1:0. Kilkanaście minut później na 2:0 podwyższył Ariel Sworacki i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 42 min. Maciej Bancewicz pokazał, że rzuty wolne są jego mocną stroną. Z 25 metrów posłał piłkę w samo okienko bramki Jakuba Pisarskiego i zrobiło się 3:0. Gdy zawodnicy Chojnowanki czekali na gwizdek kończący I połowę spotkania na 4:0 dla KS-u podwyższył Karol Fryzowicz. W przerwie meczu presji nie wytrzymał golkiper gości Jakub Pisarski, którego zmienił Marcin Krupa. W drugiej odsłonie trener Pedryc dał szanse występu zawodnikom rezerwowym. Ci nie zawiedli, a dwukrotnie piłkę w bramce przyjezdnych umieścił Wojciech Jurak. Gdyby polkowiczanie wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje do zdobycia goli to mecz mógłby zakończyć się wynikiem dwucyfrowym. Ostatecznie KS Polkowice rozgromił Chojnowiankę Chojnów 6:0. W sobotę zielono-czarni zagrają wyjazdowe spotkanie z BKS Bobrzanie Bolesławiec.

KS Polkowice - Chojnowianka Chojnów 6:0 (4:0)
Bramki: Kaliciak 22, Sworacki 38, Bancewicz 42, Fryzowicz 43, Jurak 60, 70.

KS Polkowice: Primel - Karpiński, Zawadzki (59 Szymik), Kasiński (84 Dybizbański), Fryzowicz, Wacławczyk, Drzazga ( 75 Rytkowski), Bancewicz, Dziadowicz (75 Kochman), Sworacki, Kaliciak (59 Jurak).

Chojnowianka Chojnów: Pisarski (46 Krupa) - Górski (61 Piwowarczyk), Chrzanowski, Rudziak, Grządkowski, Bartczak, Ziembowski (78 Iwaniak), Polański, Jędrusiak, Szeliga (59 Tucholski), Serkiem (82 Kisiel).