Koszykówka: CCC Polkowice już tylko o krok od półfinału

Marcin Indzierowski
Piotr Krzyżanowski
Od planowanego zwycięstwa 75:57 koszykarki CCC rozpoczęły ćwierćfinałową rywalizację z Artego Bydgoszcz.

Polkowiczanki miały kłopoty z przeciwniczkami tylko w początkowej fazie spotkania. W 5 minucie przegrywały nawet 6:15. Świetnie spisywała się wówczas Agnieszka Szott, skrzydłowa Artego, doskonale znana na Dolnym Śląsku z występów w Ślęzie Wrocław. Na szczęście przez kolejne 10 minut pomarańczowe dały sobie rzucić ledwie dwa oczka. Rozpędzony zespół gospodyń znakomicie radził sobie w defensywie i raz za razem wyprowadzał skuteczne kontrataki. Doskonale kreująca koleżanki rozgrywająca Sharnee Zoll (10 asyst!) walnie przyczyniła się do tego, że już do przerwy CCC było lepsze od Artego aż o 23 punkty (45:23).

Druga połowa nie była już tak dobra w wydaniu pomarańczowych, które nieznacznie przegrały trzecią (jednym punktem) i czwartą odsłonę (trzema). Po dłuższym przestoju w ofensywie, przewaga CCC nieoczekiwanie stopniała z 27 oczek (55:28) do 11 (64:53), ale stwierdzenie, że zwycięstwo stało się poważnie zagrożone, byłoby jednak sporą przesadą. Regularnie punktująca Amisha Carter (16 punktów) pozbawiła bydgoszczanki wszelkich złudzeń.

Warto podkreślić, że w całym spotkaniu CCC popełniło zaledwie 7 strat. Polkowiczanki miały też aż 7 bloków i wygrały wyraźnie walkę na tablicach (43:32).

- Kluczem do sukcesu była jednak zdecydowanie twarda obrona - podkreślił Krzysztof Koziorowicz, trener CCC.

W sobotę w Bydgoszczy starcie numer dwa, oby ostatnie w tej serii.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 75:57 (23:17, 22:6, 12:13, 18:21)

CCC: Carter 16, Zoll 13, Babicka 9, Walich 8, Majewska 8, Jeziorna 7 (1), Trofimowa 5 (1), Smith 4, Musina 3 (1), Pietrzak 2, Greene 0.

Artego: Szott 14 (1), Tisdale 11 (3), Crisman 7, Mrozińska 7, Sibora 5 (1), Tierney 5, Raymond 4, Urbaniak 4, Parus 0, Maj 0.

Stan rywalizacji, która toczy się do dwóch zwycięstw: 1:0 dla CCC Polkowice.

Brakuje Ci informacji o drużynie z Twojej miejscowości? Zostań korespondentem serwisu maleligi.pl